Na co zwrócić uwagę projektując wizytówki?

Chcesz pozostać w pamięci klientów i partnerów biznesowych? Wykorzystaj wizytówki. To sprawdzona forma reklamy, dzięki której możesz wiele osiągnąć. Potrzebujesz jednak dobrego projektu graficznego. Dowiedz się, jak powinna wyglądać Twoja firmowa wizytówka i jakie informacje na niej umieścić. Zainspiruj się ofertą drukarni obsługującej przedsiębiorców z Krakowa, Katowic i innych miast na Śląsku.

Wizytówka jako element strategii marketingowej

Niewielka karteczka z danymi kontaktowymi do firmy. Brzmi prosto, ale wcale tak nie jest. Wizytówka to narzędzie marketingowe o dużej mocy. Ma realny wpływ na wizerunek tworzonej przez Ciebie marki. Jeżeli wykonasz ją prawidłowo, masz większe szanse na uzyskanie kontaktu od osoby, której ją wręczyłeś. Ten typ reklamy sprawdza się w różnych branżach. Posługują się nim adwokaci, sprzedawcy, właściciele warsztatów samochodowych, fryzjerzy. Wizytówki na Śląsku często używane są też przez ekipy budowlane, hydraulików, elektryków. Karteczka z numerem telefonu do fachowca schowana w portfelu może przydać się w każdej chwili.

Co umieścić na wizytówce?

Unikaj nadmiaru informacji. Wizytówka nie jest folderem reklamowym. Służy przede wszystkim do pozostawienia danych kontaktowych i subtelnego zachęcenia odbiorcy do kontaktu. W projekcie muszą znaleźć się:

  • nazwa firmy i zakres świadczonych usług,
  • numer telefonu i adres e-mail,
  • imię, nazwisko i stanowisko pracownika.

Jeżeli prowadzisz punkt usługowy lub biuro, w którym przyjmowani są klienci, podaj adres siedziby firmy. Opracowując treść, miej na uwadze to, co chcesz osiągnąć. Osoba otrzymująca wizytówkę powinna od razu wiedzieć, co możesz jej zaoferować i jak się z Tobą skontaktować. Trzeba wskazać ogólny zakres usług (np. usługi budowlane, kosmetyczne), warto wymienić kilka najpopularniejszych pozycji z oferty (np. układanie parkietów, sufity podwieszane, manicure, depilacja laserowa). Dobrym rozwiązaniem jest też krótkie, chwytliwe hasło reklamowe, umieszczone z jednej strony.

Projekt graficzny firmowej wizytówki

Kolor papieru, grafika, typ czcionki… To wszystko ma wpływ na wizerunek Twojej firmy. Właśnie dlatego warto postarać się o dopracowanie najmniejszych detali projektu. Zadbaj o spójną identyfikację wizualną marki. Postaw na sprecyzowaną paletę kolorystyczną, umieść na kartoniku swoje logo. Wiele zależy od branży, w jakiej działasz. Dla przykładu, eleganckie, stonowane pod kątem barw wizytówki w Katowicach często wykonywane są dla prawników. Kolorowe, oryginalne nadruki mogą być natomiast świetną opcją dla osób zajmujących się usługami kreatywnymi. Rozmieszczając tekst, upewnij się, że będzie łatwy do odczytania oraz znajdzie się na pierwszym planie. Osoba patrząca na Twoją wizytówkę powinna najpierw dostrzec nazwę firmy i dane kontaktowe. Reszta jest dodatkiem i sposobem na jej wizualne uatrakcyjnienie. Nie może rozpraszać odbiorcy.

Jakość wykonania projektu

Kolejną kwestią jest dopilnowanie jakości realizacji projektu. Warto postawić na współpracę z doświadczoną drukarnią wizytówek, która specjalizuje się w ich wytwarzaniu. Wówczas możesz liczyć na dobór odpowiedniego formatu i gramatury papieru. Karteczka musi być estetyczna, odporna na zagięcia i rozdarcia, poręczna i mieszcząca się w kieszonce portfela. Najczęściej spotykane są rozmiary 85 x 55 mm i 90 x 50 mm. Drukując wizytówki w Krakowie i innych dużych polskich miastach masz do dyspozycji różnorodne metody uszlachetnienia materiału, na przykład powleczenie go lakierem. Ważne jest zastosowanie wysokiej jakości farb drukarskich, które są gwarancją wyrazistego nadruku i dobrze odzwierciedlają kolory zawarte w projekcie graficznym.

Projektowanie idealnej wizytówki

Wykorzystaj nasze wskazówki, a poszerzysz swoje kontakty biznesowe i zyskasz nowych klientów. Najlepsze wizytówki w przejrzysty sposób prezentują dane kontaktowe firmy. Mają prostą formę, odpowiedni wymiar i są spójne z identyfikacją wizualną marki. Skontaktuj się z nami, a zrealizujemy dla Ciebie profesjonalny projekt w dobrej cenie. Działamy na Śląsku i w Małopolsce.