Precyzyjne grawerowanie laserowe i mechaniczne

W naszej ofercie znajduje się grawerowanie laserem oraz grawerowanie mechaniczne. Usługi tego typu kierujemy m.in. do mieszkańców Krakowa i okolic, Nowego Targu, oraz całego Śląska. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, dzięki czemu powierzone nam prace możemy wykonywać z bardzo wysoką precyzją. Zapewniamy, że to najlepszy z dostępnych sposobów na spersonalizowanie przedmiotów codziennego użytku, takich jak np. pióra wieczne, długopisy, portfele, piersiówki, zapalniczki, zegarki, obrączki, bransoletki, breloki, tabliczki znamionowe i termosy.

Grawerowanie laserem

Grawerowany materiał nie ma dla nas znaczenia!

Bez względu na to, czy chodzi o drewno, metal czy też tworzywa sztuczne, odpowiednio dobrana technika grawerowania umożliwia uzyskanie znakomitych efektów estetycznych. To ekonomiczne, efektowne i sprawdzone metody, które zdążyły już udowodnić swoją wartość użytkową. Jeżeli zatem są Państwo zainteresowani tym, aby na wybranym przedmiocie zostało umieszczone logo lub został stworzony napis, to serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub osobistej wizyty w naszych punktach. Jesteśmy pewni, że prezentowana oferta grawerowania laserowego i mechanicznego spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Techniczne aspekty grawerstwa laserowego i mechanicznego

Grawerowanie laserowe to proces podczas którego dany materiał jest nagrzewany przez bardzo silną wiązkę laserową. W zależności od mocy oraz czasu oddziaływania wiązki lasera dochodzi do odbarwienia, wypalenia lub cięcia danego przedmiotu.
Do wykonania laserowego grawerunku niezbędny jest komputer z programem graficznym.
W pierwszym kroku przygotowuje się projekt tekstu i grafiki w wersji wektorowej, następnie przesyła się przygotowany plik do wykonania w maszynie grawerującej.
Taki sposób znakowania charakteryzuje się dużą precyzją i wydajnością. Wykonany grawer jest bardzo estetyczny i trwały.
Technika ta najlepiej sprawdza się na następujących materiałach: lakierowane powierzchnie metalowe, laminaty, PCV, drewno, szkło, silikon, skóra, papier, karton, guma, tekstylia, inne tworzywa sztuczne.

Grawerowanie mechaniczne polega na wykonywaniu wgłębień za pomocą obrotowych frezów skrawających lub nieobrotowych frezów diamentowych. Ten rodzaj obróbki przeznaczony jest do znakowania przedmiotów metalowych, drewnianych i laminatów.
Proces wykonania jest taki sam jak w przypadku grawerowania laserowego, z tą różnicą, że w tym przypadku wymagane jest dokładne zamocowanie obrabianego przedmiotu w maszynie. To niestety przekłada się na wydajność pracy, jednak dużą zaletą są głęboko wycięte znaki i wzory.
Ten rodzaj grawerowania najlepiej sprawdza się do znakowania zegarków, piersiówek, papierośnic, noży, scyzoryków, breloków, tabliczek znamieniowych, medali itp.

Grawerowanie mechaniczne oraz grawerowanie laserowe realizujemy w następujących lokalizacjach: